Jasna Góra |
i Rada Sołecka w Czarnej
zapraszają do wzięcia udziału
w pielgrzymce do Częstochowy.
Odbędzie się 26 - 27 lipca br.
Wyjazd o godz. 4.00 z parkingu przy kościele.
Trasa:
Klasztor cystersów - Jędrzejów |
Dzień I:
- Czarna
- Jędrzejów - Miasto powiatowe o prawach miejskich z 1270 r. W 1140 r. założone tu zostało pierwsze na ziemiach polskich opactwo ojców Cystersów. W XIII w. zbudowana została przy klasztorze romańska bazylika, przebudowana w okresie baroku. Dzięki cystersom Jędrzejów stał się bardzo ważnym ośrodkiem kulturalnym. W Jędrzejowie pracował jeden z pierwszych polskich kronikarzy bł. Wincenty Kadłubek, którego relikwie znajdują się w klasztorze. Z uwagi na swe położenie na szlaku wiodącym z Krakowa na wschód Jędrzejów był także ważnym ośrodkiem handlowym.
Bazylika w Gidlach |
- Gidle - Bazylika Matki Bożej w Gidlach – kościół klasztorny Dominikanów pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny wybudowany w latach 1640-1655, wczesnobarokowy.
- Częstochowa - Jasnogórski Cudowny obraz Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej jest otoczony szczególnym kultem wśród wiernych Kościoła rzymskokatolickiego oraz prawosławnego. (kolacja, nocleg)
Sanktuarium w Leśniowie |
Dzień II:
- Częstochowa (śniadanie)
- Leśniów - Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej, Patronki Rodzin, jest częścią zespołu klasztornego OO. Paulinów z 1559 r, położonego w Leśniowie – przedmieściu Żarek
- Ogrodzieniec (zamek i park miniatur) - Zamek Ogrodzieniecki w Podzamczu to najbardziej imponujące Orle Gniazdo spośród wszystkich zamków Jury Krakowsko - Częstochowskiej.
Orle Gniazdo w Ogrodzieńcu |
- Czarna
Koszt 150 zł obejmuje:
przejazd autokarem, bilety wejściowe, opłaty parkingowe, kolacja (w 1 dzień),
śniadanie (w 2 dzień), nocleg, ubezpieczenie NNW.
Zapisy (imię i nazwisko, pesel, tel. kontaktowy
+ pieniądze) w zakrystii
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz