wtorek, 16 października 2012

Zagrożenie wścieklizną

    
Rozporządzenie Wojewody Podkarpackiego Nr 20/2012 z dnia 10 października 2012 r. "w sprawie zwalczania wścieklizny zwierząt na terenie gmin: Łańcut, Czarna i Białobrzegi w powiecie łańcuckim oraz Krasne w powiecie rzeszowskim."





§1. Uznaje się miasto Łańcut oraz miejscowości: Sonina, Głuchów, Wysoka, Kraczkowa w gminie Łańcut, Czarna, Wola Mała, Krzemienica i Dąbrówki w gminie Czarna, Dębina i Wola Dalsza w gminie Białobrzegi w powiecie łańcuckim oraz miejscowości: Palikówka i Strażów w gminie Krasne w powiecie rzeszowskim za obszary zagrożone wścieklizną zwierząt i oznacza się je tablicami ostrzegawczymi o treści: „UWAGA! Obszar zagrożony wścieklizną”.
§2. Na obszarze zagrożonym wścieklizną zwierząt, o którym mowa w §1, nakazuje się:
  1. Umieszczenie tablic z napisem ostrzegawczym, o którym mowa w §1;
  2. Trzymanie psów na uwięzi, a kotów w zamknięciu;
  3. Odstrzał sanitarny lisów wolnożyjących na zasadach określonych przez Powiatowego Lekarza Weterynarii w Łańcucie i w Rzeszowie.
§3. Na obszarze zagrożonym wścieklizną, o którym mowa w §1, zakazuje się:
  1. Organizowania targów, wystaw, pokazów lub konkursów zwierząt;
  2. Polowań i odłowów zwierząt łownych;
  3. Przemieszczania psów i kotów bez zezwolenia Powiatowego Lekarza Weterynarii w Łańcucie i w Rzeszowie.
§4. Wykonanie nakazów wymienionych w §2 pkt 1 powierza się Burmistrzowi miasta Łańcut oraz Wójtom Gmin: Łańcut, Czarna, Białobrzegi oraz Krasne, a wykonanie nakazów wymienionych w §2 pkt 3 powierza się Zarządom Kół Łowieckich: „Diana” Łańcut, „Ryś” Łańcut, „Rogacz” Rzeszów i „Cietrzew” Rzeszów.
§5. Rozporządzenie podlega ogłoszeniu w Dzienniku Urzędowym Województwa Podkarpackiego.
§6. Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem podania do wiadomości publicznej w sposób zwyczajowo przyjęty na danym terenie.

 Poczytaj:

Zapobieganie

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz